Stoły i meble z debu
Dąb – Quercus

Symbol solidności i siły oraz jeden z najstarszych gatunków drzew.  Badania wskazują na jego występowanie już 65 milionów lat temu – w paleocenie. Dla nas dąb to przede wszystkim wspomnienie dzieciństwa. Zapach babcinej komody, w której chowała łakocie. Mebel, który towarzyszył nam podczas każdego rodzinnego spotkania. Unikatowy, a jednoczenie będący w niemal każdym domu. Restaurowany i pielęgnowany od dziesięcioleci. Odnajduje się w tradycyjnych i nowoczesnych wnętrzach. Dąb jest drewnem odpornym na użytkowanie, o ciekawej strukturze słoi i charakterystycznych sękach. Cieszy się największą popularnością wśród naszych klientów.

Ciekawostka:

… według szacunków naukowców najstarszy dąb na świecie, liczy sobie 13 tysięcy lat i rośnie w kalifornijskich górach Jurupa Oak.

Blat dębowy
Stoły i meble z jesionu
Jesion – Fraxinus excelsior

Rośnie głównie na półkuli północnej, natomiast w Europie, Azji, Krymie oraz Kaukazie znajduje się aż 65 jego gatunków. Wyobraź sobie ciepły, słoneczny dzień, zapach świeżo mielonej kawy i gwar rozmów z przyjaciółmi, a wszystko to przy delikatnym w odczuciu a jednoczenie wytrzymałym stole. Taki właśnie jest jesion. Być może będziesz zaskoczony, ale drewno jesionu charakteryzuje się bardzo porównywalną twardością do drewna dębowego. Bogactwo jego kolorów i różnorodność usłojenia powodują ciągły wzrost jego popularności.

Ciekawostka:

…w mitologii skandynawskiej jesion zajmuje wyjątkowe miejsce. Pod imieniem Igdrasil jest osią świata, którego konary obejmują niebo, korzenie zaś ziemię i podziemny świat. To z niego powstał pierwszy mężczyzna a Wikingowie zwani są ludem jesionu.

Blat jesionowy
Stoły i meble z orzecha amerykańskiego
Orzech amerykański (Juglans nigra)

amerykańskie drewno prezentuje się bardzo dostojnie z charakterystycznymi dla siebie wzorami. Jest wytrzymałe i zdecydowanie ciemniejsze niż jego europejski brat. Idealne dla miłośników produktów premium, doskonale sprawdza się w produkcji zarówno mebli jak i schodów czy podłóg.

Ciekawostka:

Starożytna medycyna ceniła go za wspomaganie pracy całego układu immunologicznego a walory kory, łupiny, jądra i liści wykorzystywane są w medycynie w naturalnej po dziś dzień. Drewno orzecha z uwagi na jego wytrzymałość wykorzystywane było do masowej produkcji śmigieł samolotowych, maszyn do szycia oraz kolb broni palnej.

Blat orzechowy
Nieograniczone możliwości
Dopasowane do istniejącej aranżacji
Wykończenie Twojego mebla może być dopasowane do istniejącej aranżacji miejsca, w którym się znajdzie. Pomożemy Tobie dobrać odpowiednie wykończenie drewna oraz elementów konstrukcyjnych.