Stoły i meble z debu
Dąb – Quercus

Symbol solidności i siły oraz jeden z najstarszych gatunków drzew.  Badania wskazują na jego występowanie już 65 milionów lat temu – w paleocenie. Dla nas dąb to przede wszystkim wspomnienie dzieciństwa. Zapach babcinej komody, w której chowała łakocie. Mebel, który towarzyszył nam podczas każdego rodzinnego spotkania. Unikatowy, a jednoczenie będący w niemal każdym domu. Restaurowany i pielęgnowany od dziesięcioleci. Odnajduje się w tradycyjnych i nowoczesnych wnętrzach. Dąb jest drewnem odpornym na użytkowanie, o ciekawej strukturze słoi i charakterystycznych sękach. Cieszy się największą popularnością wśród naszych klientów.

Ciekawostka:

… według szacunków naukowców najstarszy dąb na świecie, liczy sobie 13 tysięcy lat i rośnie w kalifornijskich górach Jurupa Oak.

Blat dębowy
Stoły i meble z jesionu
Jesion – Fraxinus excelsior

Rośnie głównie na półkuli północnej, natomiast w Europie, Azji, Krymie oraz Kaukazie znajduje się aż 65 jego gatunków. Wyobraź sobie ciepły, słoneczny dzień, zapach świeżo mielonej kawy i gwar rozmów z przyjaciółmi, a wszystko to przy delikatnym w odczuciu a jednoczenie wytrzymałym stole. Taki właśnie jest jesion. Być może będziesz zaskoczony, ale drewno jesionu charakteryzuje się bardzo porównywalną twardością do drewna dębowego. Bogactwo jego kolorów i różnorodność usłojenia powodują ciągły wzrost jego popularności.

Ciekawostka:

…w mitologii skandynawskiej jesion zajmuje wyjątkowe miejsce. Pod imieniem Igdrasil jest osią świata, którego konary obejmują niebo, korzenie zaś ziemię i podziemny świat. To z niego powstał pierwszy mężczyzna a Wikingowie zwani są ludem jesionu.

Blat jesionowy
Stoły i meble z orzecha amerykańskiego
Orzech amerykański (Juglans nigra)

amerykańskie drewno prezentuje się bardzo dostojnie z charakterystycznymi dla siebie wzorami. Jest wytrzymałe i zdecydowanie ciemniejsze niż jego europejski brat. Idealne dla miłośników produktów premium, doskonale sprawdza się w produkcji zarówno mebli jak i schodów czy podłóg.

Ciekawostka:

Starożytna medycyna ceniła go za wspomaganie pracy całego układu immunologicznego a walory kory, łupiny, jądra i liści wykorzystywane są w medycynie w naturalnej po dziś dzień. Drewno orzecha z uwagi na jego wytrzymałość wykorzystywane było do masowej produkcji śmigieł samolotowych, maszyn do szycia oraz kolb broni palnej.

Blat orzechowy
Prime
Klasa drewna Prime
Deski o naturalnej, zróżnicowanej barwie i strukturze drewna. Dopuszczalne sporadycznie występujące sęki szpilkowe oraz sęki zdrowe o dowolnym układzie, zrośnięte do 10 mm, dopuszczalny błyszcz bez bielu. Zgodnie z normą DIN 280, 3% deszczułek w partii może wystąpić w klasie niższej.
Rustik
Klasa drewna Rustik
Deski o mocno zróżnicowanej barwie i strukturze, dowolnym układzie słoi. Dopuszczalne sęki zdrowe do 75 mm, wypadające do 50 mm, a czarny sęk do 15 mm. Ubytki i pęknięcia szpachlowane bądź nie we wszystkich sękach i naturalnych pęknięciach desek. Dopuszczalny błyszcz oraz sporadycznie występująca biel wtórna i rdzeń. Pęknięcia czołowe, powierzchniowe i piorunowe dopuszczalne. Możliwe nieznaczne ubytki w masie wypełniającej. Brak śladów po owadach drzewnych.
Nieograniczone możliwości
Dopasowane do istniejącej aranżacji
Wykończenie Twojego mebla może być dopasowane do istniejącej aranżacji miejsca, w którym się znajdzie. Pomożemy Tobie dobrać odpowiednie wykończenie drewna oraz elementów konstrukcyjnych.